Активістів Харківщини навчали моніторингу бюджетних процесів, пов’язаних з платежами видобувних компаній

Питання прозорості видобувної галузі вже давно стоїть на порядку денному в Україні, і якщо в Києві вже з’явилося коло експертів, здатних слідкувати та вчасно реагувати на нові виклики та загрози, то у регіонах ситуація ще вкрай неоднозначна.

Учасники семінару «Ініціатива прозорості видобувної галузі: ефективна взаємодія на місцевому рівні» 18 вересня 2016 року ділилися власним досвідом, говорили про «підводні камені», розробляли власну стратегію впровадження ІПВГ на місцевому рівні.

«Найбільш проблемним питанням у регіоні залишається Юзівська площа і перспективи видобутку нетрадиційного (сланцевого) газу, — відзначив Віталій Филенко, голова ГО «НОВА Енергія», — якщо з компанією «Шелл» (Shell) було важко, але можливо конструктивно працювати, то що являє собою нідерландська компанія «Юзгаз» (Yuzgas B. V.), все ще залишається загадкою».

Нагадаємо, Yuzgas виграла конкурс на реалізацію проекту з видобутку сланцевого газу на Юзівській площі на сході України, де раніше планувала займатися видобутком нідерландсько-британська нафтогазова компанія Shell. У своїй конкурсній заявці компанія взяла на себе зобов’язання пробурити 15 розвідувальних свердловин впродовж перших п’яти років.

1809Борова_29

Особливість ІПВГ в Україні полягає в охопленні не лише сфери видобування вуглеводнів, а ще й транспортування. Під час «польового» виїзду учасники змогли відвідати Компресорну станцію «Борова» газогону «Союз» (газопровід Оренбург-Держкордон) експортного газопроводу, по якому газ транспортується із Оренбурзького газоконденсатного родовища до Центральної та Західної Європи.

Важливим елементом громадського впливу на прозорість видобувної діяльності є офіційні звернення громадян та інформаційні запити. Про правила та особливості їх підготовки учасникам розповіли запрошені експерти.

1809Борова_2

1809Борова_9

Подія стала можливою завдяки підтримці американського народу в рамках проекту “Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження” у частині надання допомоги в реалізації компоненту “Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні”, що реалізується Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

“Нова енергія”