zhydachivskyi_rs_1

Круглий стіл у Жидачеві (анонс)

У четвер 30 березня 2017 року у місті Жидачів Львівської області відбудеться круглий стіл на тему: ”ІПВГ у Львівській області. Як розподіл доходів від видобутку нафти і газу сприятиме розвитку місцевих громад”.

Захід проводитиметься Асоціацією «ЕнергоТранспарентність» в рамках виконання проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження» у частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні» за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID).

Метою круглого столу є поширення у Львівській області інформації про результати Другого звіту ІПВГ, оприлюдненого у лютому 2017 р. та обговорення перспектив імплементації Закону України №1793-VIII «Щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату». Закон розподіляє по 2% рентної плати за користування надрами до обласних та районних бюджетів та 1% до бюджету місцевих органів самоврядування (сільських рад). Закон прийнятий Верховною Радою України 20 грудня 2016 року, підписаний Президентом України 17 лютого 2017 р.

Для обговорення цих питань, буде запрошено представників сільських громад Жидачівського району, представників нафто-газових компаній, представників органів районної влади, журналістів, представників громадського сектору. Захід запланований на 30 березня 2017 р. о 14.00 за адресою: м.Жидачів, Жидачівського району, в приміщенні Районної державної адміністрації.

Контактна особа: Владислав Дейнеко, Асоціація «ЕнергоТранспарентність», тел. +38097 5990983, електронна адреса: acrc@ukr.net

Про ІПВГ

Перший український звіт ІПВГ був представлений громадськості 7 грудня 2015 року в Києві, до кінця березня ц.р. буде оприлюднений другий звіт ІПВГ , який крім видобутку нафти і газу, охоплюватиме видобуток в Україні вугілля, залізних, марганцевих і титанових руд.

Завдяки звіту ІПВГ, громадяни України, експерти, науковці та інші зацікавлені сторони  отримали доступ до інформації, що протягом 25 років приховувалась від суспільства. А саме: хто і скільки в Україні заробляє на видобутку нафти і газу, які податки сплачуються компаніями за отримання спеціальних дозволів та користування надрами. Звіт дає можливість дізнатись про основні родовища вуглеводнів України, власників ліцензій, обсяги видобутку, платежі компаній до бюджетів всіх рівнів.

Звіт ІПВГ формувався незалежним Адміністратором (компанія Ernst & Young) на основі перевірених даних, наданих паралельно видобувними компаніями та державними установами. ІПВГ є міжнародним антикорупційним стандартом забезпечення прозорості у видобувних галузях, який запроваджують понад 50 країн, зокрема США, Канада, Норвегія та Казахстан. Україна приєдналась до ІПВГ у 2013 році.

Наміри України у боротьбі із зловживаннями у видобувній галузі через імплементацію стандарту ІПВГ отримали широку підтримку стратегічних партнерів України, стали позитивним сигналом для інвесторів та світової спільноти. Імплементація ІПВГ наразі закріплена в Коаліційній угоді, планах дій з реалізації Партнерства “Відкритий уряд”, домовленостях щодо отримання макрофінансової допомоги від МВФ, ЄС і Світового банку.

ІПВГ в Україні