C6YscmBWcAAYyYd

Звітність на рівні проектів в рамках ІПВГ відтепер стане обов’язковою

Міжнародне правління Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) на засіданні у Боготі (Колумія) прийняло важливе рішення, яке має на меті зробити обов’язковим звітування на проектному рівні з 2018 року.

Вимога щодо проектного звітування буде застосовуватися до звітів ІПВГ, що охоплюватимуть фінансовий рік починаючи з 2018 включно. Окрім цього, Правління наголосило на необхідності БГЗО (багатостороннім групам зацікавлених осіб) кожної із країн ІПВГ дати визначення поняттю “проект”, яке б узгоджувалось з відповідним національним законодавством, а також міжнародними правовими нормами.

Це надасть можливості БГЗО із різних країн приєднатись до зростаючої міжнародної спільноти, що реалізує практики розкриття звітності за конкретними проектами в нафтовій, газовій та гірничодобувній промисловості. Відповідні міжнародні норми включають в себе обов’язкові режими розкриття інформації про виплати в Європі і Канаді, де компанії вже повідомили про платежі, пов’язані з більше ніж 2000 проектів видобувної галузі по всьому світу.

Звітність на проектному рівні стала вимогою в стандарті ІПВГ з 2013 року, тоді як уряди та компанії близько чверті всіх країн ІПВГ вже повідомляли принаймні до певної міри про виплати на проектному рівні.

Країни ІПВГ, які ще не подавали проектної звітності, повинні, відповідно до рішення, почати підготовку до цього якомога швидше. Ініціатива, в свою чергу, має запропонувати рекомендації з метою сприяння наданню країнами відповідної звітності.

Ще одним важливим рішенням Правління стало тимчасове призупинення членства Азербайджану в ІПВГ, оскільки в країні немає сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства. У квітні 2015 року Азербайджан став першою країною, яку було понижено до статусу «кандидата ІПВГ» через це. Остання перевірка стану виконання умов почнеться 26 липня 2017 року. Відсутність успіху в імплементації Стандарту ІПВГ може призвести до остаточного виключення країни з Ініціативи.

Виконання вимог ІПВГ щодо проектної звітності забезпечує відкриття важливої інформації для місцевих громад, урядів та інвесторів. Відповідний тип звітності також дозволяє компаніям демонструвати економічний вклад їхньої діяльності в економіку місцевих громад, де перші ведуть власну діяльність.

“Українська енергетика”