Сергіївська ОТГ 30_03_2017_011

Видобувні підприємства на території ОТГ: перевага для громади чи зайвий тягар?

30 березня відбулася зустріч з представниками Сергіївської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) та сільськими голова сусідніх сіл Гадяцького району Полтавської області, на якій ПФ Суспільної служби України презентувала результати Звіту ІПВГ України за 2014-2015 роки.

Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України, член БГЗО при Міненерговугілля розповіла, чому Україна впроваджує Стандарт ІПВГ та яку користь це може принести місцевим громадам.

Сергіївська ОТГ 30_03_2017_011

Під час спільного обговорення проблем сільських громад, на території яких добувають вуглеводні, представники місцевих громад зазначили, що їх цікавить питання наповнення сільських бюджетів. На їх території працюють багато підприємств, але бюджети не наповнюються.

Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) від підприємств нафтогазовидобувного комплексу, розташованих на території Сергіївської сільської ради, надходить до бюджету міста Полтави, що суперечить чинному законодавству. ПДФО підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) власних або орендованих приміщень (будівель) в різних регіонах України, в яких працюють наймані працівники такого суб’єкта господарювання, незважаючи на відсутність у такого суб’єкта господарювання відокремлених структурних підрозділів.

На території Сергіївської ОТГ розташовані виробництва ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртранснафта», на яких працюють близько 1 500 працівників, але до місцевого бюджету суми від сплат ПДФО з цих виробництв не надходять.

Сергіївська ОТГ 30_03_2017_06

Захід проведений в рамках виконання проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження» у частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

ІПВГ в Україні