IMG_8345

Відбувся семінар про прозорість в галузі для журналістів Полтавщини

У Полтаві 18 квітня відбувся регіональних семінар для журналістів, де пояснювали як проводити журналістські розслідування, використовуючи дані національних звітів ІПВГ та інші доступні Інтернет ресурси.

Учасники семінару дізнались про  принцип відкриття даних Open Data, результати впровадження Стандарту ІПВГ в Україні та дані звітів ІПВГ. Також спікери пояснили як і де шукати інформацію про дозволи, компанії та платежі.

IMG_8387

Під час семінару організатори провели практичну вправу з пошуку результатів голосування народних депутатів з Полтавщини за законопроект №4840 “Про розкриття інформації у видобувних галузях”, в результаті якого не вистачило трьох голосів, щоб підтримати законопроект у першому читанні.

IMG_8345

Журналістів зацікавила інформація про діючі угоди “Укргазвидобування” про спільну діяльність на території Полтавської області та обсяги видобування вуглеводнів за  цими угодами.  На жаль, не зважаючи на попередню домовленість, представник “Укргазвидобування” не взяв участь в семінарі.

IMG_8332

Учасники семінару висловили побажання провести ще один семінар запросити журналістів-практиків, які вже мають досвід проведення розслідувань саме у видобувній галузі. На наступній події також формату учасники хотіли б обговорити такі теми: «Особливості пошуку та видобування газу на великих глибинах, перспективи видобутку сланцевого газу, правда щодо його впливу на екологію та здоров’я людей», «Сплата ПДФО до місцевих бюджетів видобувними компаніями», «Наповнення бюджетів місцевих громад і використання цих коштів на конкретних прикладах, «Гарантії екологічної безпеки при видобуванні корисних копалин», «Досвід співпраці видобувних компаній з місцевими громадами».

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження” у частині надання допомоги в реалізації компоненту “Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні”, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст продукту є відповідальністю Полтавської філії Суспільної служби України і не обов’язково збігається з поглядами Агентства США з міжнародного розвитку (USAІD), уряду США та Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД).

ІПВГ в Україні