P70630-110530

На Харківщині пройшов тренінг із планування соціально-економічного розвитку

30 червня у Кегичівці на Харківщині відбувся тренінг «Раціональне управління ресурсами видобувних регіонів Харківщини» для представників сільських, селищних, міських та районних рад, місцевих органів влади, енергоменеджерів та громадських активістів Кегичівського, Первомайського, Нововодолазького та Красноградського районів.

Під час тренінгу експерти ГО «НОВА Енергія» розповідали про механізми ІПВГ для регулювання енергетичного сектору, надали рекомендації щодо розробки стратегій соціально-економічного розвитку та планів підвищення енергоефективності для населених пунктів, ОТГ та районів.

P70630-133940

Із вступним словом до учасників заходу звернулася Олена Кулик, начальник Управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату Харківської обласної ради, та зазначила: «Громади повинні бути готовими до використання коштів, які відповідно до закону мають надійти до місцевих бюджетів від рентної плати за користування надрами у 2018 р. Очікувані податкові надходження у вигляді рентних платежів можуть стати для окремих територій істотним фінансовим внеском у вирішення місцевих соціально-економічних і екологічних проблем. Тому вже зараз необхідно визначити пріоритетні напрямки розвитку соціально-економічної сфери своїх громад і готувати проектні пропозиції, щоб уже в період наступного року реалізувати необхідні проекти соціального і культурного розвитку».

P70630-111000

Віталій Филенко, голова ради ГО «НОВА Енергія», розповів про природні ресурси України та Ініціативу прозорості, а також про соціальні та бізнес-проекти, акцентував увагу на використанні технологій на базі відновлюваних джерел енергії.

Олена Агапова, керівник субгранту ГО «НОВА Енергія», ознайомила учасників з прогнозованим розподілом рентних платежів за користування надрами для видобування вуглеводнів до місцевих бюджетів Харківської області у 2018 році, а також розповіла про існуючі механізми залучення коштів на реалізацію планів соціально-економічного розвитку, екологічні та енергоефективні проекти.

P70630-110530

Наприкінці тренінгу експерти ГО «Нова Енергія» розповіли приклади використання новітніх технологій та відновлюваних джерел енергії, що можуть бути використані для підвищення енергоефективності об’єктів соціальної інфраструктури, бюджетних закладів та приватних домогосподарств.

Тренінг проведено в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» у частині реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні». Проект фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД). 

ІПВГ в Україні