13_07_2017_01

Семінар про участь громад у розвитку місцевих ОТГ відбувся на Полтавщині

13 липня у Білоцерківській ОТГ Полтавської області відбувся семінар “Демократія участі. Модель делегування суспільних послуг. Фонди для громад”. У заході взяли участь активні представники ОТГ та місцева влада.

На території цієї ОТГ знаходиться частина Писарівської площі, де НАК “Нафтогаз України” проводить геологічне вивчення, дослідно-промислову розробку та видобування, згідно ліцензії , яка буде діяти до 29 грудня 2032 року.

Юрій Варченко, начальник управління з питань внутрішньої політики, розповів про участь громадських об’єднань у вирішенні актуальних питань розвитку місцевих територіальних громад.

¦СTЦ¦¬¦-TЖ¦¦TА¦¦TЦ¦-¦¦¦-_TБ¦¦¦-TЦ¦-¦-TА_13_07_2017_01

Юрій Филенко, експерт ПФ Суспільної служби України, пояснив важливість участі громадян в розробці та прийнятті рішень на місцях та як допоможе у цьому демократія участі. Як приклад був розглянутий польський та український досвід впровадження бюджету участі. Також учасники окремо обговорили співробітництво органів місцевого самоврядування та громадських організацій в сфері надання суспільних послуг.

¦СTЦ¦¬¦-TЖ¦¦TА¦¦TЦ¦-¦¦¦-_TБ¦¦¦-TЦ¦-¦-TА_13_07_2017_05

Про суть Ініціативи прозорості видобувних галузей та фонди для громад розповів Ярослав Карпенко, експерт ПФ Суспільної служби України. Учасників семінару хвилювало забруднення навколишнього середовища внаслідок видобутку вуглеводнів. Додатково було обговорене питання вичерпності ресурсів, перехід до альтернативних джерел енергії.

¦СTЦ¦¬¦-TЖ¦¦TА¦¦TЦ¦-¦¦¦-_TБ¦¦¦-TЦ¦-¦-TА_13_07_2017_03

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження” у частині надання допомоги в реалізації компоненту “Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні”, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Зміст продукту є відповідальністю Полтавської філії Суспільної служби України і не обов’язково збігається з поглядами Агентства США з міжнародного розвитку (USAІD), уряду США та Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД).

ІПВГ в Україні