1

Збільшення обсягів видобутку енергоресурсів на Харківщині: як отримати більше для розвитку регіону?

28 липня у смт. Борова Харківської області за участі представників органів місцевого самоврядування, видобувних компаній, громадськості та ЗМІ відбувся круглий стіл «Особливості розвитку регіонів, орієнтованих на транспортування та видобуток вуглеводнів».

Розпочався захід з виступу першого заступника Борівської РДА Сергія Федченка, який акцентував увагу присутніх на те, що в регіоні функціонують 28 нафто- та газодобувних свердловин, а загальний обсяг рентних платежів, сплачених у 2016 році, склав майже 210 млн грн.

1

Голова ГО «НОВА Енергія» Віталій Филенко розповів присутнім про ІПВГ  в Україні, а також про важливість розкриття інформації щодо обсягів рентних платежів для формування місцевих бюджетів.

Керівник проекту ГО «НОВА Енергія» Олена Агапова розповіла про відкриті дані про обсяги сплачених рентних платежів видобувних компаній та ефективне використання рентної плати на місцях.

В межах круглого столу було розглянуто питання зміни законодавчої та нормативно-правової бази для видобувної галузі. До обговорення перспектив розвитку нафтогазовидобувної галузі активно долучилися представники районної державної адміністрації, районних, селищних та сільських рад.

4

Захід було проведено в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ- ІІ) впровадження» у частині реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні». Проект фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД). 

ІПВГ в Україні