IMG_4305 - 3

БГЗО затвердила Звіт ІПВГ за 2016 рік

16 травня у Міненерговугілля відбулося чергове засідання Багатосторонньої групи заінтересованих осіб (БГЗО). Головним питанням порядку денного був розгляд та затвердження Звіту ІПВГ за 2016 рік.

Представник компанії-незалежного адміністратора EY в Україні Андрій Кітура презентував короткий огляд результатів підготовки Звіту ІПВГ за 2016 рік. У новому Звіті ІПВГ збільшено кількість секторів – до звичних секторів видобутку  нафти, газу, вугілля та руд заліза, а також транспортування нафти і газу, додано дані про видобування глини та піску. По кожній з цих галузей Звіт надає інформацію щодо запасів, спеціальних дозволів на користування надрами, розвідувальних робіт, обсягів видобутку, імпорту та експорту, роль держави у галузі, компаній, які здійснюють видобуток тощо.

IMG_4382 - 17

У Звіті показано детальні результати звірки платежів компаній та наведені типові причини появи розходжень в цифрах, які надавали компанії та ДФС, зазначено загальну суму, яку видобувні компанії сплатили на соціальні та благодійні цілі –  за 2016 рік ця сума становить 2 087 458 гривень; визначено регіональне походження платежів державі від видобувних галузей, тобто вказано скільки одна область дала для України у відсотковому та фінансовому значенні. Найбільші надходження поступили від Харківської та Полтавської областей.

Після презентація члени БГЗО шляхом голосування одноголосно прийняли роботу незалежного адміністратора та затвердили Звіт ІПВГ за 2016 рік. Звіт буде опублікований на сайтах Міненерговугілля та ІПВГ в Україні найближчим часом та надалі постійно буде у вільному доступі.

IMG_4305 - 3

Другим питанням порядку денного засідання була презентація результатів проекту “Прозоре управління коштами, отриманими від видобутку вуглеводнів на місцевому рівні”, який реалізувала ГО “Нова Енергія” у Полтавській та Харківській областях за підтримки МФ “Відродження”. Керівник проекту Віталій Филенко представив практичні результати проекту, описав методологію для визначення орієнтовної суми рентних надходжень та розповів, як громади використали «рентні кошти», яку користь це їм принесло, та яка діяльність запланована на майбутнє.

IMG_4420 - 22

Окремо Віталій зупинився на проблемних моментах, які виникли при розрахунку та плануванні надходжень до бюджету громад, а також їх ефективного використання. Згодом на сайті ІПВГ будуть опубліковані матеріали із більш детальною інформацією про цей проект.

IMG_4342 - 9

Під час розгляду інших питань щодо впровадження ІПВГ в Україні члени БГЗО  коротко обговорили майбутню підготовку Звіту ІПВГ за 2017 рік та вирішили додати до сфери охоплення нового Звіту також видобування щебеню.  Заступник голови БГЗО Олена Павленко нагадала про необхідність поступового переходу на автоматичний збір даних про видобування в Україні: «Ми вже навчились робити паперові Звіти ІПВГ, а тепер маємо зробити наступний крок та рухатись за пріоритетами сектору: спрощення ліцензування,  більш активна робота з громадами та автоматичне звітування в рамках ІПВГ».

Звіт ІПВГ України за 2016 р. Короткий огляд результатів. from EITI Ukraine/ ІПВГ в Україні

 

ІПВГ в Україні

Фото Олега Тимченка