Як працює “децентралізація ренти” в Україні: результати 2018 року

З початку 2018 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату”. Цей документ ще називають законом про”децентралізацію ренти”, за яким 5% від рентних платежів компаній надходять до місцевих бюджетів видобувних регіонів.

Минув майже рік відколи в Україні запрацювала #ДецентралізаціяРенти. За цей час видобувні компанії сплатили мільйони гривень до місцевих бюджетів. Ми вирішили поїхати до громад видобувних регіонів, щоб подивитись як змінилося їхнє життя за цей рік.

У цьому відео ми розповіли як працює механізм розподілу рентних платежів та на прикладі полтавського села Сенча пояснили як нововеденний Закон впливає на життя громад видобувних регіонів.

Перша історія про селище Донець на Харківщині, де працює Укргазвидобування.

Історія друга про DTEK Oil&Gas – ДТЕК Нафтогаз та Мачухівську об’єднану територіальну громаду, де компанія здійснює видобування.

Історія третя про Введенську селищну раду Чугуївського району Харківської області та видобувну компанію «Пром-Енерго Продукт», яка входить до групи компаній Smart Energy.

Історія четверта про компанію GEO ALLIANCE GROUP та село Яхники на Полтавщині.

Історія п’ята про Коломацьку ОТГ Полтавської областіта ГПУ “Полтавагазвидобування”.

Серія відео-історій “Децентралізація ренти в дії” підготовлена за підтримки Уряду Німеччини через проект “Ефективне управління державними фінансами”, що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.