Харківські активісти вивчали як працює децентралізація ренти на Полтавщині

Громадські активісти Харківщини 30 вересня влаштували виїзний семінар до видобувних районів Полтавської області, щоб дізнатись як працює децентралізація ренти в регіоні. Відвідали Мачухівську ОТГ та Ковалівську сільську раду Шишацького району, де веде видобування компанія ДТЕК Нафтогаз. 

Мачухівська ОТГ отримує 8-9 млн гривень ренти. На території родовища є 3 свердловини, загальний обсяг видобутку –  300 млн куб м в рік. Учасники семінару ознайомились з результатами розбудови інфраструктури ОТГ, поспілкувались з представниками місцевого самоврядування та відвідали об’єкти компанії.

На території села Ковалівка, Шишацького району розташована частина Семиренківського родовища, у якому є 23 свердловини. За рік на родовищі видобувають 1 млрд 300 млн кубометрів газу. В результаті щорічне надходження від ренти становить 11,4 млн грн до бюджету Ковалівки та 5,5 млн грн до села Савинці, де також знаходиться родовище. У селі Ковалівка завдяки тісній співпраці з компанією ДТЕК Нафтогаз та іншими підрядниками відбуваються значні зміни. Відремонтували дитячий садочок, школу будинок культури, пекарню, створили будинок ветеранів, де піклуються про людей похилого віку. Ці зміни стали можливими не лише завдяки виплатам від децентралізації ренти, а й дякуючи соціальним проектам компанії.

“Сьогодні ми постійно чули від керівників громад, що вони зацікавлені в тому, що тут працюють видобувні компанії. Саме завдяки децентралізації ренти та тісній співпраці з компаніями вони відчувають зміни, мають можливість розбудовувати свої території та формують стратегії розвитку. Чим більше прозорості в роботі видобувних компаній, тісної співпраці обох сторін, тим більше довіри у людей, які проживають на цих територіях”, – розповідає про поїздку радниця ІПВГ у GIZ Світлана Мізіна.

 

Захід організований ГО «НОВА Енергія» в рамках проекту «UAEITI для ефективного управління на місцевому рівні», що фінансується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, за підтримки Уряду Німеччини.