Проведено цикл тренінгів із використання онлайн системи подання та аналізу звітності Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ)

Понад 50 представників видобувних компаній і 10 працівників держорганів пройшли спеціалізоване навчання з особливостей роботи та використання  Електронної системи подання та аналізу звітності на Порталі даних видобувної галузі України.

На виконання міжнародних зобов’язань України у зв’язку з приєднанням до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (далі – ІПВГ), а також на імплементацію актів законодавства Європейського Союзу в частині підвищення прозорості господарської діяльності у видобувних галузях на домені  https://eiti.gov.ua/ запрацювала тестова версія Порталу даних видобувної галузі України ( далі – Портал ІПВГ) до якої інтегровано  Електронну систему подання та аналізу звітності» – інформаційна система, яка призначена для спрощення процесу подання та корегування звітів про платежі на користь держави. Функціонування системи передбачено Законом України від 18.09.2018 № 2545-VIII «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях».

З 2019 року контроль за розробкою системи здійснювався Асоціацією «ЕнергоТранспарентність», що об’єднала зусилля  громадськості в просуванні Стандарту ІПВГ в Україні.

Етапи розвитку Порталу ІПВГ в Україні

Наприкінці січня 2021 року командою розробників Порталу ІПВГ було проведено чотири  онлайн тренінги для представників підзвітних компаній та органів влади. Загальна кількість учасників перевищила 70 осіб, в т.ч. 50 представників видобувних компаній і 10 працівників Міненерго.

Учасники тренінгів високо оцінили зручність, функціональність та інтуїтивність  інтерфейсу. Навчилися завантажувати, формувати та підписувати відповідні форми звітності. Висловили пропозиції до функціонування та наповнення Порталу ІПВГ, що будуть враховані при сервісному супроводі роботи системи, або подальшому її доопрацюванні. Розробкою тестової версії порталу займалась технологічна команда – BWN GROUP.

«Насправді таке навчання було потрібним і корисним. Особливо для суб’єктів які у минулому вже готували «паперову» звітність за попередні роки. Максимальна автоматизація процесу дозволить зменшити час та людські ресурси, що витрачаються на підготовку та подачу звіту, а також забезпечити вільний доступ громадськості до повної та об’єктивної інформації щодо платежів суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях» зазначила Вікторія Гнатовська, в.о. генерального директора Директорату з питань формування енерго- та ресурсоефективної політики Міненерго.

Запуск Порталу ІПВГ став можливим завдяки активній підтримці Міністерства енергетики Укоаїни та проєкту “Ефективне управління державними фінансами”, який виконує Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального уряду Німеччини.