Завершили 2024 рік новими функціональними можливостями Порталу ІПВГ

Команда, «Usebility Порталу ІПВГ», яка під час хакатону UAEITI DATA USAGE  посіла друге місце з напрацюваннями й удосконалень Порталу ІПВГ спрямованими на підвищення інформативності та зручності для користувачів, вже представила перші результати своєї роботи. Зокрема, вони представили нове напрацювання — меню швидкої навігації, яке значно покращить зручність використання ресурсу.

“Цей інтерфейс був розроблений з урахуванням потреб відвідувачів сайту і має на меті забезпечити швидкий і інтуїтивно зрозумілий доступ до найважливіших розділів і даних” – зазначила організаторка хакатону, менеджерка проектів ГО НОВА Енергія Марина Бузань-Свірська.

Серед напрацювань реалізованих командою фіналістом — модуль для скрапінгу новин, який забезпечує щоденний автоматичний збір актуальних новин із ключових джерел, таких як Міненерго, Секретаріат ІПВГ та Держгеонадра. Зібрані матеріали автоматично відображаються на головній сторінці порталу, забезпечуючи користувачів оперативною інформацією. Адміністратори, у свою чергу, отримали можливість приховувати нерелевантні новини за допомогою зручної панелі керування.

Крім того, на головну сторінку інтегровано віджети звітів ІПВГ. Новий блок «Звіти ІПВГ» надає користувачам швидкий доступ до важливих документів, що сприяє прозорості та інформованості у видобувній галузі.

«Основними функціями вдосконалень, які ми пропонували — є інтеграція звітів (доступ до національних звітів ІПВГ з ресурсу https://eiti.org.ua/ через окремий блок), виділення новинного блоку (публікація та перегляд новин у зручному інтерфейсі), адаптивність публічної частини (коректне відображення на різних пристроях) та оптимізована навігація (швидкий пошук інформації за допомогою алгоритмів ШІ). Впровадження ідей забезпечать регулярне інформування користувачів та вдосконалять Портал для максимальної зручності відвідувачів публічної частини», — ділиться учасниця команди, заступниця Голови ГО «Електронна республіка» Алла Погонець.

«Наступний етап — інтеграція штучного інтелекту, і це завдання ми плануємо реалізувати в 2025 році, оскільки воно потребує додаткових ресурсів. Концептуально планується використати рішення з відкритим кодом LLaMA (Large Language Model Meta AI). Дане рішення вимагає менших обчислювальних потужностей і ресурсів та не потребує доступу до інтернету.», — розповідає учасник команди, засновник і директор ІТ компанії Flash Web Олексій Кожанов.

Роботи з удосконалення Порталу ІПВГ Міністерства енергетики України реалізуються ГО «НОВА Енергія» в рамках ініціативи «Підтримка впровадження Порталу ІПВГ для забезпечення прозорості відновлення видобувного сектору та енергетичного переходу в Україні (EITI4RESETUA)»  за підтримки проєкту «Ефективне державне управління завдяки GovTech і прозорості в Україні», що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.