Ольга Бєлькова: Управління природними ресурсами потребує подальшого реформування

Україна потребує подальших реформ у напрямку посилення прозорості, вдосконалення режиму оподаткування галузі та управління державними компаніями. Ці та інші заходи необхідні для забезпечення належного управління природними ресурсами. Про це народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Ольга Бєлькова заявила під час обговорення Індексу управління природними ресурсами (Resourse Governance Index ), щорічного світового показника ефективності управління природними ресурсами, на засіданні Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки за підтримки NRGI (Інститут управління природними ресурсами, США).

Ольга Бєлькова наголосила, що 44 місце України в рейтингу з 89 країн є досить невтішним результатом і свідчить про те, що державі потрібні подальші реформи у напрямку посилення управління державними компаніями (good governance).

«Багатьом країнам, навіть із системними проблемами державного управління в минулому, таким як Чилі, Бразилія та Колумбія вдалося віднайти баланс (2, 6 та 7 місця у рейтингу за Індексом управління природними ресурсами відповідно) та побудувати ефективну систему державного управління природними ресурсами, за якою у виграші залишаються всі: громадяни, держава та видобувні компанії», – наголосила вона.

Україна, на думку Бєлькової, знаходиться, на жаль, тільки на початку цього шляху. У кінці минулого року Верховна Рада прийняла закон, яким передбачено перерахування 5% надходжень із рентної плати за видобування нафти та газу до місцевих бюджетів (законопроект № 3038), однак він набере чинності тільки з 2018 року.

Крім того, на розгляді парламенту знаходяться законопроекти № 6229 (про забезпечення прозорості у видобувних галузях, який дозволить відкрити та оприлюднити для громадськості важливу інформацію щодо видобувної галузі), № 3096 –д (щодо спрощення деяких аспектів нафтогазовидобувної галузі, який покликаний усунути бюрократичні бар’єри, особливо в земельних питаннях), № 5459 (про внесення змін до Податкового кодексу України з метою впровадження стимулюючої ставки).

Бєлькова наголосила, що тільки системний підхід із запровадження цих ініціатив стане передумовою для забезпечення ефективності державного управління природними ресурсами України та дозволить нашій державі посісти вище місце у рейтингу за Індексом управління природними ресурсами вже наступного року.

Сайт БПП