Презентовано звіт Ініціативи прозорості видобувних галузей за 2014-2015 роки

Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Галина Карп відкрила захід та від імені Міністра Ігоря Насалика привітала учасників.

Галина Карп наголосила, що Ініціатива прозорості видобувних галузей – це один із механізмів регулювання енергетичного сектору економіки. «Видобувна галузь – це важливий сегмент в економіці нашої держави. У галузі працює біля 600 компаній. Ці компанії забезпечують близько 40% надходження до державного бюджету», – зазначила Г. Карп.

Також Перший заступник Міністра наголосила на актуальності питання кошторису видобувних галузей для розуміння, які підприємства працюють прозоро. «Із 99 компаній 51 компанія надали дані до Звіту», – зауважила Галина Карп.

Підкреслюючи потрібність для країни такого Звіту, Галина Карп зазначила: «Це є дострокова і прогнозована політика Уряду. Ми щиро вітаємо прийняття цього Звіту за 2014-2015 роки. Хочу наголосити, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості України відкрите для діалогу з громадськістю і вважає, що діалог між Урядом і бізнесом має окреслити дострокову перспективу в енергетичному секторі». За її словами, нарощування власного видобутку необхідне для досягнення енергетичної незалежності.

У Звіті ІПВГ представлено огляд видобувних галузей України, інформацію щодо нормативного та фіскального регулювання, а також результати звірки даних щодо грошових потоків за податками та іншими платежами на користь держави від видобувних компаній України за 2014 та 2015 рр. у рамках впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні.

До сфери охоплення Звіту увійшли грошові потоки щодо галузей, які здійснюють видобування шести видів корисних копалин, як-от: природний газ, нафта, кам’яне вугілля, руди заліза, руди титану і руди марганцю.

У рамках конференції також презентовано статистичну базу відкритих даних Міненерговугілля. Також представлено нову онлайн-карту енергетичного сектору, розроблену експертами, яка дозволить спостерігати шлях енергоресурсів від видобутку до споживання, так і фінансові маршрути, які їх супроводжують.

Завтра, 22 лютого, конференція продовжить свою роботу. Буде розглянуто питання «Прозорість енергетичних даних для ефективного управління у видобувних регіонах».

ПОВНА ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ ТА ІНФОРМАЦІЯ ПРО СПІКЕРІВ

https://goo.gl/fT5f2i #UAEITI2017 #другийЗвітІПВГ #прозорість