Що обіцяють та пропонують посадовці для покращення роботи видобувної галузі?

Запровадження ефективного управління видобувною галуззю потребує комплексних змін у законодавчому полі. І влада, і бізнес мають фактично однакове бачення щодо конкретних кроків, реалізація яких необхідна для цих змін – вони були озвучені під час дискусії «Орієнтири для інвестора. План дій для ефективної роботи видобувної галузі».

Прочитати докладніше можна у нашому репортажі.

Нижче ви знайдете уривки з дискусії, завдяки яким можете ознайомитися з обіцянками та пропозиціями, які були озвучені посадовцями під час заходу. За посиланнями ви можете переглянути ці моменти круглого столу.

Олег Кирилюк

Ми проведемо анулювання частини ліценцій на розробку родовищ та підготуємо їх до аукціонів. Думаю, що в першому кварталі 2018 року буде проведений аукціон, як мінімум, на 20-25 родовищ вуглеводнів

Олег Кирилюк

Лише для відцифрування всієї геологічної інформації потрібно надати 60 млн гривень. Для її упорядкування необхідно близько 2 роки, після чого геоінформацію можна буде виставляти і презентувати для інвесторів.

Олександр Домбровський

Нам потрібні дуже швидкі зміни, дуже швидкі. І, я вважаю, нам потрібні нестандартні рішення. Якщо у нас не має можливостей і часу змінити – ми розуміємо, що ми не зможемо прийняти новий Кодекс про Надра, – давайте точково його змінювати в самих ключових критичних позиціях, які дадуть нам можливість прорватися вперед.

Якщо сьогодні обласні ради тормозять, не дивлячись на  децентралізацію, на те, що ми надали їм гроші, і продовжують залишатись на тих же позиціях: «а що ви нам дасте додаткове до цього?», то слухайте, давайте відмовимось від обласних рад. Давайте спустимось на рівень самоврядування сільської ради, для якої, вибачте, ті кошти, про які – 5% це колосальні гроші для того, щоб розвивати свою територіальну громаду, –  які будуть більш відповідальними перед людьми.

Якщо ми говоримо про ліцензії, які не використовуються, так давайте ми дуже швидко приймемо рішення – заберемо ліцензії, які не використовуються, умовно кажучи, 3 роки, наприклад, і виставимо їх швидко на аукціон, і дамо можливість і приватним і державним нашим компаніям конкуруючи збільшити надходження до бюджету і, відповідно, збільшити обсяг видобутку природнього газу.

Олександр Лісніченко

Головний меседж, який мені доручили донести, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості України зараз повністю готове сфокусуватися на розробці політики у видобувних галузях і повністю відмовитися від розробки регуляторних речей. Наприклад, проект закону №3096Д ми повністю підтримуємо в частині повної відмови від проведення Комісії по розробці родовищ. Також, ми підтримуємо законопроект №3027.

Окремо, я би хотів торкнутися позиції Міненерговугілля по Ініціативі з прозорості видобувних галузей. Звичайно, новітні стандарти звітності видобувних компаній принесуть багато позитиву у відносини між урядом і компаніями. Ці стандарти передбачають прозорість як у контрактних відносинах, так і стосовно всіх платежів, зроблених в ході діяльності. Відтак, Міністерство буде забезпечувати максимальну підтримку законопроектів №6229 та №4646Д.

Стосовно забезпечення прозорості видобувної галузі Міністерство повинно працювати в наступних напрямках роботи. Перший напрям – затвердження звітів на рівні проектів, що включає порядок розкриття інформації, порядок розгляду порушень, розробку форм про виробництво та визначення порогу звітності.

Другий – створення єдиного веб-порталу з даними, що передбачає зміни до Постанови КМУ №835, які ми плануємо внести до кінця 2017 року, також розробку технічного завдання на веб-портал та його максимально швидка реалізація.

І третій напрям – розкриття контрактів та його складових. Відповідний проект Постанови ми плануємо розробити та подати на розгляд Кабміну вже у першому кварталі 2018 року.

Олег Прохоренко

У мене дуже проста пропозиція. Давайте встановимо КПЕ половині державного сектору по виконанню Програми 20/20. Є державна концепція розвитку газовидобувної галузі, є стратегічні цілі по виконанню цієї програми. Давайте встановимо КПЕ [як і в мене] голові Держгеонадра Олегу Кирилюку, міністру енергетики Ігору Насалику, міністру екології Остапу Семераку. У них є варіативна частина компенсації, у них є премія.

Я премію отримую, якщо я виконую цей план [Програма 20/20]. Хай вони теж премію отримують, якщо збільшення газу буде; якщо збільшення не буде – то вони не будуть отримувати.  У них одразу з’явиться мотивація. Вони відразу знайдуть бланки, вони знайдуть ліцензії, вони прийдуть до нас.