Суми5

Процес впровадження ІПВГ на Сумщині триває: результати та перспективи

27 березня у Сумах відбувся круглий стіл «ІПВГ – шлях до ефективного управління ресурсами». У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування, державної влади, територіальних громад, громадських організацій та ЗМІ.

Голова Сумської обласної ради Володимир Токар, Виголошуючи привітальне слово, зазначив: «Забезпечення прозорості у видобувної галузі та впровадження основних принципів, правил і вимог Стандарту ІПВГ – одна із пріоритетних задач для Сумщини».

Суми4

Дмитро Живицький, керуючий справами Сумської обласної державної адміністрації, розповів про досвід впровадження ІПВГ в Сумській області: «Прозора та підзвітна видобувна галузь, конструктивних діалог між видобувними компаніями, представниками громадськості та влади, дозволять вирішувати соціальні проблеми та покращувати стан екології у видобувних регіонах».

Олена Агапова, керівник проекту від ГО «НОВА Енергія», доповідала про розвиток законодавчої та нормативно-правової бази для імплементації стандартів ІПВГ в Україні: «Серед регіонів в Україні Сумська область посідає 4 місце за видобутком газу і перше місце за видобутком нафти. Ми вважаємо, що інформація про те, скільки податків держава отримала за видобуток корисних коралин, включаючи спеціальні й адміністративні платежі має бути публічною».

Ігор Кривозуб, директор департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської ОДА, розповів про забруднення земель на території Охтирського району Сумської області в наслідок розгерметизації нафтогазозбірного колектора НГВУ “Охтирканафтогаз” ПАТ “Укрнафта”. “Перша аварійна ситуація сталася 23.01.2017 о 13:30. Загальна площа забрудненої земельної ділянки складає 8046 м2″, – наголосив Ігор Кривозуб.

Суми5

Віталій Филенко, голова ГО «НОВА Енергія», презентував можливості використання ІПВГ як інструмент ефективного управління ресурсами та механізму вирішення соціально-економічних та енергетичних проблем територіальних громад: «Співпраця з видобувними компаніями дозволяє поповнювати місцеві бюджети та використовувати ці кошти на розв’язання основних проблем територіальних громад видобувних регіонів Сумської області».

Суми1

Захід проведено в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» у частині реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень.

ІПВГ в Україні