Про EITI

Ініціатива прозорості видобувних галузей (ЕІТІ) – це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості, який впроваджується у 48 країнах світу (2014). EITI вимагає проведення аудиту платежів, які здійснюють компанії, та доходів, пов’язаних з розробкою національних природних ресурсів, які отримують уряди країн.

У вересні 2009 року Україна зобов’язалася імплементувати ЕІТІ, схваливши урядову Постанову №1098 “Про приєднання України до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях”. Пізніше ці наміри були документально підтверджені перед МВФ, ЄС та в рамках Партнерства “Відкритий уряд”.

10 жовтня 2012 року Наказом №785 Міненерговугілля було створено Багатосторонню групу зацікавлених осіб з питання імплементації ЕІТІ в Україні, до якої на паритетних засадах увійшли представники органів влади, компаній та громадськості.

Україна отримала статус країни-кандидата Ініціативи прозорості видобувних галузей (ЕІТІ) 17 жовтня 2013 року. Позитивне рішення було прийнято на 25-му засіданні Правління ЕІТІ, яке проходить в Кот-д’Івуарі.

Вимоги стандарту в Україні будуть застосовуватися у сферах видобутку і транспортування вуглеводнів, передусім нафти і газу. У найближчі 1,5 роки Київ має підготувати щонайменше два звіти за стандартами ЕІТІ.

Разом з тим, Правління ЕІТІ відзначило наміри української сторони включити до другого звіту видобуток вугілля і залізної руди. “Правління вважає такий підхід майже оптимальним, враховуючи значущість цих галузей, і підкреслює, що відповідність стандарту ЕІТІ вимагає охоплення всіх суттєвих платежів нафтової, газової та гірничодобувної промисловості”.